Stánky a občerstvení

VATANAI

Je rodinná firma, která od roku 1999 vyrábí šátky na nošení dětí.

"Naše vzpomínky, zkušenosti, zážitky promítáme do našich vzorů a tak si každý vzor nese nejen svůj příběh, ale i něco z nás. Od začátku klademe důraz na maximální kvalitu a bezpečnost používaných přízí, barviv a výroby. Naše šátky jsou vhodné pro všechna nosící období. Máme měkké a nadýchané šátky pro novorozence, ale i velmi nosné šátky pro batolata. Všechny naše šátky jsou vyrobené v České republice. Za Vatanai stojíme nejen my ale i našich sedm dětí."


https://vatanai.cz/


VEGE BISTRO

Baví nás, když Vás naše jídlo baví...a od toho se odvíjí vše...děkujeme za zpětnou vazbu ať už jako schůdek k něčemu lepšímu či pohlazení na duši. Vaříme vegetariánská, veganská i bezlepková jídla...dáváme si pozor na alergeny, na suroviny, na postupy.... HLAVNĚ ALE VAŘÍME TAK, ABY VÁM BYLO JEDNO DO JAKÉ ŠKATULKY SPADÁME a prostě jste si pochutnali.


https://www.luckys.cz/vege/index.php


VITELLARIA

Značka Vitellaria začala vznikat na začátku roku 2019, i když kosmetiku pro své kamarády, rodinu a známé vyrábím už více než 4 roky. První certifikované výrobky byly vyrobeny externě, protože zřízení provozovny se protahovalo, ale od září už mohu vyrábět všechny certifikované výrobky ve své nové schválené provozovně. Prvními výrobky byly opalovací krém a olej, mléko po opalování, čokoládový balzám na rty, tuhý kondicionér, tři druhy šampuku a tři druhy tuhého mýdla. Na festivalu už se můžete těšit na novinky jako například roll-on deodorant, masážní svíčka nebo tělové balzámy. Všechny výrobky jsou vyrobené z přírodních surovin, jako jsou rostlinné oleje a másla, vosky, emulgátory, sem tam nějaká aktivní látka, ale nejsem zastáncem velkého množství aktivních látek v kosmetice. Miluju ale barvy a vůně, takže moje kosmetika obsahuje esenciální oleje, ale většinou se snažím mít i variantu bez esenciálních olejů pro citlivější zákazníky. Vše je vyráběno ručně, v malých šaržích.

U stánku Vitellaria si Vaše děti budou mít příležitost vyrobit své, vlastnoručně vyrobené mýdlo.


https://www.vitellaria.cz/DATLOVÉ POKUŠENÍ

Máme jen ty nejvymazlenější ručně vyráběné pochoutky.
Zdravé mlsání pro děti i dospělé. Datle, jako základ všech našich dobrot, nabízejí zdravější, přirozeně sladkou chuť díky svému vysokému obsahu fruktózy a glukózy. I proto jsou rychlým zdrojem energie pro lidský organismus nejen při fyzických aktivitách, ale i na cestách. Zároveň jsou nedocenitelným pomocníkem v zahnání chuti na sladké. Taková konzumace datlí statisticky snižuje nutnost intervencí u porodu a zkracuje délku porodu. Zároveň skvěle doplní energii v době šestinedělí a při kojení. Datle jsou velmi bohatý zdroj draslíku, který ovlivňuje spolu se sodíkem množství tekutin v buňkách, nese nervové vzruchy, reguluje srdeční tep a tlak, podporuje přeměnu krevního cukru na glykogen, je přirozeným diuretikem. Dalšími minerály obsaženými v datlích jsou vápník, železo, hořčík, fosfor, sodík, měď, mangan a zinek. Také obsahují vitaminy thiamin, riboflavin, niacin, pyridoxin, kyselinu listovou, kyselinu panthotenovou, vitamin A a vitamin K, cholin, karotenoiny lutein a zeaxanthin. Datle jsou ideální svačinkou pro všechny. Výborně povzbudí při poklesu energie a únavě, přičemž nezvyšují hladinu cukru v krvi. Také pomáhají chránit před aterosklerózou.


https://www.datlovepokuseni.cz/


FOTOKOUTEK

Bára Matějíčková - photography

"Člověk by měl brát foťák do rukou co nejčastěji, jinak jeho vzpomínky oslepnou." (Dorothea Lange)

Miluju dokumentární fotografii a za nejhezčí dokumenty považuji rodinná alba.
Jsem mámou dvou malých cácorek a focení je mým koníčkem. S foťákem v ruce jsem jen amatér a moc ráda fotím fotky právě do rodinných alb. Focení mi do života chu osud, nebo možná můj muž. :-)
V létě 2014 jsem prohlásila, že by bylo super mít fotografickou vstupenku na Colours Of Ostrava a můj šílený muž mi ten lístek na další léto sehnal. Blbý bylo, že na začátku nového roku jsem měla jen hodně mizerný kompakt a o focení jsem nevěděla vůbec nic. Takže jsem jeden večer sedla k počítači, koukla kolik mám na účtu, a prostě jsem koupila první foťák, který mi padl do oka. Bez konzultací, rad, bez toho, aniž bych o tom něco věděla.
Asi dva týdny po koupi foťáku jsem zjistila, že jsem těhotná a tak jsem můj cíl "focení u velkého podia" musela odložit. První dcera se narodila v říjnu 2015 a já začala fotit hlavně ji a lidi v našem okolí. Jen tak...pro zábavu a pro radost.

V červnu 2018 mě můj muž přihlásil na rekvalifikační kurz fotoreportéra a asi osud zapůsobil......v červenci jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná. :-) V únoru jsem úspěšně kurz dokončila a v březnu 2019 se nám narodila krásná druhá dcera a já se opět stala hlavně mámou.

V současné době rozjíždím malý improvizovaný fotoateliér a připravuju se na vánoční rodinné focení.

Budu se těšit na společné setkání a věřím, že díky fotokoutku budete mít na festlival RODIŠ-ofst-VÍ krásnou vzpomínku do svého rodinného alba.


www.fotografka-bara.webnode.cz


MALOVÁNÍ HENNOU

Marie-Anna je milující ženou svého muže a maminkou jedné pihaté dcery.

Malování se věnovala pouze v ranném dětství, kdy se její kroky začaly ubírat spíše směrem k hudbě a ke zpívání, a pastelky, vodovky a tempery brala do ruky už jen při povinných hodinách výtvarky.

Až po narození dcery v sobě začala touhu po výtvarném tvoření znovu postupně objevovat.

Henna si ji našla docela nedávno na víkendovém setkání v kruhu žen a uchvátila ji na první vymáčknutí. Od té doby sama zkouší, zkoumá a maluje sebe i ostatní.

Cokoliv dalšího jí život přinese, Marie-Anna a henna budou spolčeny už napořád.

MARUŠČINO MALOVÁNÍ

Jmenuji se Marie Rajnohová, mám mnoholetou praxi v Malování na obličej, Třpytivém tetování, Kenji tatoo, Dočasném tetování. Absolvovala jsem vzdělávací program pro pracovní činnost - Kosmetické služby, Školu líčení, Twinkle tatoo, Face - Bodypainting ajn. Nejraději se věnuji dětem a dětskému malování - tetování.

Na své si ale přijdou i dospělí, kteří si můžou splnit svůj dětský sen a být alespoň na chvíli spidermanem nebo lesní vílou, anebo vyzkoušet dočasné tetování. Je možné si nechat třeba jen doplnit večerní líčení o zajímavý namalovaný detail s lesklými kamínky a třpytkami.

Maluje se speciálními dermatologicky testovanými barvami, určenými pro bodypainting.

https://www.maruscinomalovani.cz/


PRODEJNÍ STÁNEK DÍTĚ LUNY

Obchůdek především pro přemýšlivé rodiče a jejich děti. Kamenná prodejna v srdci Třebíče byla otevřena v roce 2016.

A jako další krok jsme se rozhodli pro vás připravit internetový obchod pro příjemnější výběr z naší pestré nabídky, který byl spuštěn v roce 2017 pouze s osobním vyzvednutím v kamenné prodejně, a následně od června 2018 zasíláme po celé ČR.https://www.diteluny.cz/O-nas-a1_0.htm


INFORMAČNÍ STÁNEK PÉČE O ŽENU

Bc. Martina Matuščinová

Certifikovaná poporodní dula České asociace dul

Pomáhám ženám projít šestinedělím a raným mateřstvím. Jsem tu pro ženy na tomto křehkém začátku jako podpora, pomocná ruka a snažím se pro ženu zajistit přívětivé prostředí pro regeneraci jejího těla po porodu a také vytvořit nerušený čas pro sbližování s novým členem rodiny. Mým přáním je podpořit nově zrozenou matku v jejich mateřských kompetencích a být tu pro ni kdykoliv potřebuje na cestě k sebevědomému mateřství.

Od podzimu 2018 působím také jako specialistka pro zpracování placenty (Nazep). V září 2019 jsem nastoupila do kurzu pro porodní duly ČAD.

Jsem maminka dvou úžasných dětí, které mě učí, posouvají dál a díky tak silným zážitkům s nimi, jsem tu s otevřeným srdcem i pro Vás.

https://kvety-rodiny.webnode.cz/

https://www.duly.cz/profil/bc-martina-matuscinova/

ZDRAVÍČKO

Krámek se zdravou výživou, přírodní kosmetikou a eko drogerií. V Třebíči nás najdete v jednom "zašitém" dvorečku na horní straně Karlova náměstí, kde působíme již sedmým rokem.
Na festivalu budete mít možnost zakoupit např. jantarové korálky, zdravé lahve, bio ovocné přesnídávky, dětské čaje a různé dobrůtky. Dále si u našeho stánku můžete prohlédnout i nakoupit dětské stolní hry, kalendáře, diáře a další originální výrobky z autorské dílny Lucie Ernestové.
Těšíme se na příjemně strávený čas na festivalu Rodič-ofst-ví!


https://www.facebook.com/zdravickotrebic/


https://www.zdravickotrebic.cz/LESNÍ SKŘÍTEK

Malý brněnský eshop pro všechny aktivní děti a jejich rodiče.
Pomůžeme Vám vybavit Vaše děti do lesní školky a na výlety do přírody.
Najdete u nás softshellové oblečení, funkční oblečení z přírodních
materiálů a různé vychytávky, které nesmí chybět v žádném batůžku na výlet. Specializujeme se na české malovýrobce a kvalitní české značky. S námi budou všechna dětská dobrodružství v pohodě :)

Na stánku na festivalu bude k dispozici především softshellové oblečení, zimní čepice, softshellové rukavice, merino oblečení, kukličky, zdravé lahve, dětské termosky, dětské batůžky.


https://www.lesniskritek.cz/
ENGUS - to je jedna máma, jeden malý kluk. Dvě ruce, málo času a velikánská láska k tvorbě ♥

Malý obchůdek, se sortimentem hlavně pro děti. Ale nezapomíná ani na maminky :-)


https://www.engus.cz/


HRDĚ NOSÍM

Kristýna, maminka tří kluků, které s manželem zvládli zplodit během 3,5roku. :D Tudíž se opravdu doma nenudí.

"I přesto, že rodina mi zabírá většinu času, začla jsem ho po příchodu druhého syna rozdělovat mezi rodinu a Hrdě nosím. Zanedlouho se narodil i třetí syn a v té době už bylo Hrdě nosím součástí naší rodiny. Došlo to až do té fáze, kdy jsem si uvědomila, že mě zajímá nejen vymýšlet grafiku, ale hlavně vyrábět! A tím to vlastně všechno uplně začlo. Postupně jsem nakoupila stroje na potisk a spadla do toho tak, že už si neumím představit, že bych večery netrávila ve společnosti počítače, strojů, balení balíčků."


https://www.hrdenosim.cz/


CVRČEK


https://www.facebook.com

Vítejte u Cvrčka Rádi bychom Vám nabídli originální, neokoukané kousky pro vaše nejmilejší. Všechno oblečení i doplňky šijeme ručně a s láskou. Velkou péči věnujeme i samotnému výběru kvalitních, barevných, designových látek, aby až půjdete se svým děťátkem na procházku nebo ho povedete do školky či vyzvednete ve škole, vyčnívalo z davu a mělo na sobě něco nevšedního. Zakládáme si na precizně odvedené práci a na kvalitě, proto od nás nečekejte kvantitu stejných oblečků. Šijeme převážně na míru ale záleží nám na tom, aby i tato služba byla co nejvíce cenově dostupná. Velká míra kreativity přichází právě když máme volnou ruku...kdy šijeme pár kusů na sklad a přivážíme je ukázat na různé trhy, jarmarky, dílničky, festivaly atp.

Jsme moc rádi že se i vám můžeme předstvit na rodinném festivalu RODIČofstVÍ. A co u nás najdete? Nachystné pro vás máme převážně nejmenší velikosti rostoucích baggy tepláčků, čepiček, ale najdete i sukýnky, deky, nějaké softshellové kaťata , kojící korále a mnoho dalšího. Budeme se těšit na setkání s vám.


BUBUGAU

Petra má tři syny (téměř 5 let, 3 roky a 1 rok) a díky atopickému ekzému se dostala k šití.

"Konečně přebaluji svého atopika tak, aby neměl ekzém pod plenkou a po sundání plenky se ihned neškrábal. Zároveň nemá na zadečku obrovský balík látky. A díky krásným vzorům na plenkách si přebalování vyloženě užívám.

Ale vždy to tak nebylo. Když se mi v roce 2014 narodil syn, netušila jsem o atopickém ekzému téměř nic. Hlavně mě ani nenapadlo, že syn může něco takového mít. Když byl neustále poškrabaný, okolí mě vinilo, že mu neumím ostříhat nehty. Jak vypadala jeho kůže pod bodýčkem a jednorázovou plenkou jsem radši ani nikde neukazovala.

Potom mu AE diagnostikovali. Trávila jsem nespočet hodin hledáním informací, co by mu mohlo pomoci, prošla obdobím sebeobviňování, probdělých nocí a zoufalství. Postupně jsem změnila jídelníček i kosmetiku a v lékárně nechávala měsíčně tisíce za krémy. Přesto žádné extra zlepšení nepřišlo.

Zlom nastal ve chvíli, kdy se synovi protrhla počůraná jednorázová plenka a gel rozmazal po těle. Vzápětí měl kůži na těle rudou, jakoby se popálil. A tenkrát jsem naposledy použila jednorázovou plenku."

 https://bubugau.cz/


Ráda bych Vám představila značku MOYO.

"Zabývám se výrobou šperků z těch nejkvalitnějších materiálů, různých tvarů, stylů i barev.

Moyo náramky jsou na jakoukoliv příležitost a opravdu pro každého, některé jsou elegantní, jiné hravé nebo extravagantní.

Věřím, že pokud mám víru v sebe, vytrvale na sobě pracuji a v každém šperku nechám kousek sebe, vybuduji značku, na kterou budu hrdá."

 https://www.moyoshop.cz/

HLAVNÍM SPONZOREM

Náš program hypnoporodu je navržený speciálně pro těhotné ženy a jejich porodní doprovod. Jde o přirozený přístup k porodu! Kurzy hypnoporodu vám přinesou znalosti, sebedůvěru a prostředky, které ke klidnému porodu potřebujete. Porod může být - a měl by být - pozitivní zážitek, na který budete vždy ráda vzpomínat.

Náš program je navržen pro přirozený porod, medicínský i porod císařským řezem, a proto představuje revoluci v porodech. V zásadě prosazujeme POZITIVNÍ porod a jsme dobře připravení na všechno, co při něm může nastat. Je pravděpodobné, že porod proběhne přirozeně, ale během kurzu zdůrazňujeme, že naše techniky poslouží ve všech případech.

 https://jemnezrozeni.cz


https://www.ilonapankova.cz