Porodní asistentky

Zeptej se porodní asistentky

Tři ženy, tři skvělé "porodní báby" Vám poví o své práci.

Podělí se s Vámi o jejich pohled na těhotenství a porod, ale třeba i na porodní přání rodičů.

LEONA BRAUNEROVÁ

Pracuje ve Znojemské porodnici jako porodní asistentka 22 let.  Leona je skvělou PA, která vnímá individualitu každé ženy, každého miminka, každé rodiny. Pokud to jen trochu jde, Leona Vašim přáním bude naslouchat a respektovat je. Mimo její běžné směny v porodnici, nabízí rodinám také individuální doprovod k porodu jejich dítěte.

"Jsem ráda, že jsem se vymanila z klasického porodnictví a našla svou cestu v pokoře, respektu, toleranci, důvěře v ženu, dítě a zrození."

HANA BUREŠOVÁ

Komunitní porodní asistentka a certifikovaná lektorka školy pánevního dna a tantrajógy pro ženy. Doprovází ženy k porodům po celém Jihočeském kraji a občas i za jeho hranicemi. Kromě individuálního poradenství pořádá oblíbené Předporodní kurzy pro páry.
V loňském roce obdržela prestižní ocenění Žena regionu pro Jihočeský kraj.
Zajímá se o sílu ženské energie a sexuality a o přirozené a alternativní metody v porodnictví. 
https://www.porodni-baba.cz ROMANA DAŇHELOVÁ

V Jihlavské nemocnici pracuje 25 let. Posledních 12 let jako staniční porodní asistentka. Aktivně i pasivně se účastní worshopů, seminářů a konferencí se zaměřením na porodnictví, péči o ženu a novorozence. Romana vede předporodní kurzy.
Preferuje přirozené vedení porodu bez zbytečných zásahů a respektování přání rodičů. Ve své práci ráda využívá aromaterapii, homeopatii, rebozo a vaginální napářku. Doporučuje ženám aktivní a vědomý přístup k těhotenství a porodu.