O mně...

"TEN, KDO SE VE JMÉNU BEZPEČNOSTI VZDÁVÁ SVOBODY, NEZASLOUŽÍ SI ANI SVOBODU ANI BEZPEČNOST." Benjamin Franklin


Jsem mámou tří báječných dětí. Společně s dětmi, partnerem a jedním stafbullíčkem žijeme v maličkém, stařičkém židovském domečku v nádherné židovské čtvrti města Třebíč. 

Věnuji se budoucím rodičům, provázím ženy v průběhu těhotenství, podporuji je u porodu a také v šestinedělí. Společně s budoucími rodiči hledáme právě tu jejich nejpříjemnější cestu rodičovstvím.

Hlavním tématem je pro mě úcta, respekt a láska pro každou ženu, každého muže, každé dítě.... Pro každou rodinu. Podporuji rodiče v uvědomění si a uchopení jejich vlastní zodpovědnosti, v jejich sebejistotě a společné síle. Jako důležitou část mé práce vnímám navedení partnerů na opravdu partnerskou cestu, aby u porodu nestála žena a muž, ale aby tam stáli společně a vzájemně si důvěřovali.

Cítím, jak je důležité, ať už si vyberete jakoukoli cestu rodičovstvím, jít po ní klidně, sebejistě a bez očekávání. Nebojte se dělat chyby, ale rozhodujte se opravdu podle svého nejlepšího svědomí a vědomí na základě ověřených, objektivních informací, ne na základě strachu a zastaralých postupů.

Od roku 2016 jsem lektorkou hypnoporodu Jemného Zrození, specialistkou na zpracování placenty, jsem také laktační poradkyní Mamila o.z.

V roce 2016 jsem zorganizovala putovní výstavu Cesta mateřstvím s úctou, respektem a láskou. Původní plán putování výstavy po Česku byl jeden rok. Nakonec byl o výstavu takový zájem, až putovala roky dva, za tu dobu jsme spolu navštívily spoustu měst. Naslouchala jsem spoustě rodičů a oslovila nespočet přednášejících, kteří se do tohoto projektu nakonec zapojili. V této době si výstava dopřává již zasloužený odpočinek. Putovní výstavu na rok vystřídal časoprostor příjemných aktivit v Třebíči - Mezi světy, kde probíhaly víkendové kurzy Jemného Zrození, semináře šestinedělí, přednášky, setkávání těhotných žen, relaxační večery a spousta vzdělávacích nebo prostě jen příjemných akcí. Tyto prostory pro mě ale nebyly ty pravé a začala jsem se poohlížet po místě, kde se nastávající rodiče budou cítit opravdu "jako doma".

Takové místo se opravdu podařilo najít a v současné době tedy lektoruji víkendové kurzy Jemného Zrození v naprostém soukromí a klidu nádherného zahradního domku uprostřed přírody. Za pěkného počasí probíhají kurzy částečně v zahradě u řeky. Zaměřuji se na velmi individuální přístup, a proto mé kurzy probíhají v opravdu malém počtu nastávajících rodičů. V Třebíči se se mnou na kurzu sejde maximálně 5 párů. Pokud se rozhodnou přijet rodiče z větší vzdálenosti (což není vůbec vyjímečné), je zde pro jeden pár možnost pohodlného noclehu.

Kurzy od ledna  2020 lektoruji tedy již pouze v Třebíči, opravdu moc ráda se na některém z nich setkám i s Vámi. 

V roce 2021 jsem se stala spoluautorkou kurzu Jemného Zrození - Jemné šestinedělí. U tohoto kurzu jsem měla pod křídly část o kojení a nošení dětí. Na kurz jsem velmi pyšná a už se nemůžu dočkat jeho spuštění. Otevření kurzů Jemné šestinedělí bylo plánováno na březen 2021, ale jak to tak bývá, tak člověk míní a Bůh mění. Věříme, že Vám kurz budeme mít tu čest představit v květnu 2021. Držte nám palce a věřte, že bude naprosto úžasný. Kurz bude jednodenní pro pár, nebo ženu samostatně.

V neposlední řadě jsem organizátorkou Světového týdne respektu k porodu v Třebíči a také festivalu pro celé rodiny RODIČ-ofst-Ví. Jsem také spoluorganizátorkou Třebíčského Dne pro rodinu.