O mně...

"TEN, KDO SE VE JMÉNU BEZPEČNOSTI VZDÁVÁ SVOBODY, NEZASLOUŽÍ SI ANI SVOBODU ANI BEZPEČNOST." Benjamin Franklin


Jsem mámou tří báječných dětí. Společně s dětmi, partnerem a jedním stafbullíčkem žijeme v maličkém, stařičkém židovském domečku.

Věnuji se budoucím rodičům, provázím ženy v průběhu těhotenství, podporuji je u porodu a také v šestinedělí. Společně s budoucími rodiči hledáme právě tu jejich nejpříjemnější cestu rodičovstvím.

Hlavním tématem je pro mě úcta, respekt a láska pro každou ženu, každého muže, každé dítě.... Pro každou rodinu. Podporuji rodiče v uvědomění si a uchopení jejich vlastní zodpovědnosti, v jejich sebejistotě a společné síle. Jako důležitou část mé práce vnímám navedení partnerů na opravdu partnerskou cestu, aby u porodu nestála žena a muž, ale aby tam stáli společně a vzájemně si důvěřovali.

Cítím, že je důležité, ať už si vyberete jakoukoli cestu rodičovstvím, jít po ní klidně, sebejistě a bez očekávání. Nebojte se dělat chyby, ale rozhodujte se opravdu podle svého nejlepšího svědomí a vědomí na základě ověřených, objektivních informací, ne na základě strachu.

Od roku 2016 jsem lektorkou hypnoporodu Jemného Zrození, specialistkou Nazep a jsem také laktační poradkyní Mamila o.z.

V roce 2016 jsem zorganizovala putovní výstavu Cesta mateřstvím s úctou, respektem a láskou. Původní plán putování výstavy po celém Česku byl jeden rok. Nakonec byl o výstavu takový zájem, že jsem s ní vydržela putovat téměř roky dva. V této době si výstava dopřává již zasloužený odpočinek. Putovní výstavu na rok vystřídal časoprostor příjemných aktivit v Třebíči - Mezi světy, kde probíhaly víkendové kurzy Jemného Zrození, Semináře šestinedělí, přednášky, setkávání těhotných žen, relaxační večery a spoustu vzdělávacích nebo prostě jen příjemných akcí. Nyní tato setkání budou probíhat v naprostém soukromí a klidu v zahradním domku uprostřed nádherné přírody, moc se na tuto změnu těším. První kurz na tomto místě proběhne koncem listopadu.

Kurzy budu od roku 2020 lektorovat pouze v Třebíči, moc ráda se na některém z nich setkám i s Vámi.

V neposlední řadě jsem organizátorkou Světového týdne respektu k porodu v Třebíči a také festivalu pro celé rodiny RODIČ-ofst-VÍ.